Gazeta10

Përplasja Molliqaj – Gashi: Matjet e fundit tregojnë trend pozitiv për PSD-së

Dakordimi Kosovë-Serbi për disa pika të planit evropian dje në Ohër në kuadër të procesit të dialogut, kanë përplasur kreun e PSD-së Dardan Molliqaj me komentatorin politik Blerim Gashi.

Kritika e ashpër e Molliqajt ndaj kryeministrit Kurti për dakordimin në Ohër ngjalli reagim të ashpër të Gashit.

Gashi teksa ka ironizuar ka kritikuar kreun e PSD-së se nuk po e bënë opozitarizmin e duhur dhe se me këtë qasje vetëm po i bënë “nderë” Kurtit.

“Nuk e di kah ja keni mësy kështu, por opozitarizmi kështu s’bahet”, i tha Gashi – Molliqajt.

Ndërsa Molliqaj ia përmendi atij matjet e fundit të opinionit publik që tregojnë përkrahje pozitive për këtë subjekt politik.

“Sa i përket rezultatit të PSD-së, do të zhgënjehësh. Matjet e fundit tregojnë qartë për trendin jashtëzakonisht pozitiv të PSD-së. Por, sonte s’jemi për me fol për rezulatin e PSD-së.”, u shpreh Molliqaj./Gazeta10

NË FOKUS

bruno
Bruno plas 'bombën': Të gjithë banorët në Big Brother Vip Kosova, janë paguar
plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
Screen Shot 2023-03-29 at 6.12
EKSKLUZIVE: Skena politike në ethe, vendimi i Kushtetueses mund ta rrëzojë presidenten
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic