Gazeta10

Pireva: Drita e Gjilani, dy klubet më të organizuara në Kosovë

Emisioni “Kampionët” vazhdon edhe këtë të diel, kësaj radhe duke trajtuar temën rreth Superligës së Kosovës dhe marrëdhenieve trajner – kryesi.

Të ftuar në studio janë: analisti jonë i përhershëm, Bekim Isufi, të cilit i bashkohen edhe Tahir Lushtaku, Lavdim Pireva, Xhengiz Rexhepi, Sami Boroci, Blendi Memaj dhe në lidhje direkte Feti Murseli.

Gjatë diskutimit në studio foli edhe Lavdim Pireva.

“Dy klubet e qytetit, Drita e Gjilani janë dy klubet më të organizuara në Kosovë, pavarësisht faktit se Gjilani nisi sezonin keq, është rikthyer mirë” – tha ai.

Tutje, Pireva potencoi problemin kryesor që ka humbur hijshinë e derbit të Anamoravës.

“Stadiumi dhe gjendja e tij është fajtori kryesor se pse ky derbi nuk e ka ‘zhurmën’ që e kishte dikur. Në aspektin e lojës, mendoj se ishte një ndeshje e luftuar, Gjilani luajti shumë mirë.” – shtoi Pireva.

Pireva komentoi edhe ndryshimet te klubi i Dritës.

“Me Zekirija Ramadanin, Drita është ekip më i bashkuar, problemi dukej se ishte te trajneri, pasi lojtarët me Akis Vavalis nuk e dhanë më të mirën. Me këtë fitore, dhe potencialisht me atë ndaj Ballkanit, gara për titull do të hapej dhe në pranverë do të bëhej me interesant gara për më të mirin në Kosovë” – përfundoi ai.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë