Gazeta10

Po e kërkon Shqipëria, Gruda ftohet nga Gjermania për ndeshjen ndaj Kosovës

 Kombëtarja e Gjermanisë U21 me trajner, Antonio Di Salvo ka zbuluar listën e futbollistëve për dy ndeshjet e muajit mars.


Në listën e trajnerit gjerman figuron edhe emri i mesfushorit shqiptar, Brajan Gruda.

Gruda është duke u kërkuar me ngulmë nga Kombëtarja e Shqipërisë, madje Sylviho e sheh talentin e Mainzit si pjesë të Euro 2024.

19-vjeçari pritet të jetë standard në dy ndeshjet e vlefshme të Gjermanisë U21, ndaj Kosovës dhe Izraelit.

Gjatë këtij sezoni, Gruda në Bundesliga ka zhvilluar 21 ndeshje, ka shënuar një gol dhe ka bërë dy asiste.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej