Gazeta10

Po kërkohej nga INTERPOL, arrestohet një shtetas i Maqedonisë në Prishtinë

Policia e Kosovës ka njoftuar për arrestimin e një shtetasi të Maqedonisë së Veriut të martën, i cili po kërkohej nga INTERPOL.

Në raportin ditor të PK’së, bëhet e ditur se i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Prishtinë /  09.07.2024 – NN.  Në bazë të urdhërarrestit ndërkombëtar është arrestuar i kërkuari mashkull shqiptar shtetas i Maqedonisë së Veriut dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim.

Nuk dihet se për çfarë vepre penale ishte i dyshuar personi në fjalë.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur