Gazeta10

“Po të shkoje si shqiptar 10 vite më parë në Itali, do ishe i përmbuzur” – Ndreu: Tani është ndryshe

Kryetari i Lezhës, Pjerin Ndreu në emisionin “Gallatë me Arben Ahmetin” ka folur rreth pozitave të shqiptarëve në Evropë.

Ai ka thënë se në të kaluarën shqiptarët në Itali kanë qenë të përbuzur por tani kanë pozita të mira në shumë komuna, raporton Gazeta10.

“Po të shkojë në Itali dhjetë vite më përpara dhe ishte shumë i përbuzur që je shqiptar, sot është ndryshe unë kam pasur fatin të shkojë në disa vizita, tani në shumë komuna të Italisë shqiptarët janë të avancuar, kam qenë në Gjermani jam ndjerë krenar pa deshur me i bë reklam por është një djalë nga Kosova ai jo vetëm që ishte një biznismen i sukseshëm por ishte edhe një familjar i mrekullueshëm”, tha ai në Kanal10.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube