Gazeta10

Premier League nis sonte me ndeshjen Crystal Palace – Arsenal 

Premier League starton sonte me ndeshjen Crystal Palace – Arsenal.

Edicioni 22/23 i kampionatit anglez do të fillojë më herët se edicionet tjera, për shkak se kampionati botëror “Katari 2022”, do të zhvillohet në mes të edicionit.

Në këtë stinor të Premier Leagues, do të bashkohen edhe tri ekipe të reja si Fulham, Bournemouth dhe Nottingham Forest.

Kampion në fuqi i elitës së futbollit anglez është Manchester City.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë