Gazeta10

Presidenti shqiptar sonte në Kosovë, Gazeta 10 zbulon detaje të vizitës dy ditore

Presidenti shqiptar Bajram Begaj pritet të arrij sonte në Kosovë për një vizitë zyrtare dy-ditore, shkruan Gazeta10.

Në agjendën e siguruar nga Gazeta10 thuhet se Presidenti Begaj do të takohet me Presidenten Vjosa Osmanin, kryeministrin Albin Kurti e kryeparlamentarin Glauk Konjufca, si dhe me ministrën e Jashtme, Donika Gërvalla si dhe me zyrtarë të tjerë.

Veç krerëve të shtetit sipas agjendës, Presidenti shqiptar do të ketë takim edhe me komandatin e KFOR-it, gjeneral-majorin Ferenc Kajari.

Kjo është vizita e parë e kreut të shtetit në Kosovë që kur e mori detyrën muajin e kaluar.

Më poshtë mund të shihni agjendën dy ditore të Begajt. /Gazeta10

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë