Gazeta10

Prishtina – Ballkani, publikohen formacionet zyrtare

Prishtina pret  në Lipjani, liderin dhe kampioni aktual, Ballkanin në kuadër të javës së 27-të të Superligës së Kosovës.  

Kryeqytetasit do të jenë sot në fushë pa emra si Mërgim Pefqeli, Muhamet Useini dhe Egzon Sinani.

Emmanuel Egbo për këtë ndeshje ka vendosur të luajë me Leotrim Kryeziun në sulm, i cili do të përkrahet nga Marc Olivier dhe Hasan Hyseni.

Ilir Dajës për këtë ndeshje i mungojnë Lorenc Trashi dhe Edvin Kuç.

Në anën tjetër Ballkani do të luajë me Korenica, Gripshi, Kryeziu dhe Tolaj në sulm.

Prishtina: Kolaj, Limani, Islami, Hyseni, Gashi, Kryeziu, Muja, Gallapeni, Bytyqi, Hamiti, Olivier.

Ballkani: Koliçi, Thaqi, Jashanica, Dellova, Halili, Potoku, Emerllahu, Korenica, Gripshi, Kryeziu, Tolaj

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët