Gazeta10

Prishtina fiton në udhëtimin te Drenica

Prishtina ka marrë pikët e plota në Drenicës, pas tri ndeshjeve pa fitore në Superligën e Kosovës në futboll.

Prishtina të shtunën fitoi ndaj Drenicës me rezultatin 1:0, në ndeshjen e xhiros së 26-të.

Golin e fitores e shënoi qendërmbrojtësi Bujar Pllana në minutën e 33-të.

Portieri i Prishtinës, Ardit Nika, u përjashtua me të kuq në minutën e pestë të kohës shtesë, por Drenica nuk shfrytëzoi mundësinë të realizonte nga gjuajtja e lirë, ani pse në portë ishte futbollisti Mërgim Pefqeli. Pefqeli e zëvendësoi Nikën pasi ishin kryer të gjitha zëvendësimet nga “bardhekaltrit”.

Ishte edhe fitorja e parë e Debatik Currit në krye të Prishtinës në Superligë.

Curri e drejtoi Prishtinën edhe në Kupën e Kosovës dhe u kualifikua në gjysmëfinale pasi e eliminoi Ballkanin.

ër Drenicën ishte humbja e shtatë në tetë ndeshje të zhvilluara në vitin 2023 në Superligën e Kosovës.

Prishtina tani shkon në kuotën e 35 pikëve pas 26 ndeshjeve.

Drenica e fundit në tabelë mbetet me 23 pikë.

Në xhiron e 27-të Drenica udhëton te Drita, ndërsa Prishtina e pret Trepçën ’89.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit