Gazeta10

Prishtina Ticket ka një lajm të mirë për shqiptarët e Zvicrës

Aviokompania më e madhe në Aeroportin e Prishtinës GP Aviation dhe Tour Operatori më i madh shqiptar Prishtina Ticket njoftojnë publikun për nisjen e fluturimeve direkte nga Prishtina drejt Zürich dhe Geneva.

Dy destinacione të reja: Prishtinë – Zurich dhe Prishtinë – Geneva

Fluturimet Prishtinë – Zurich – Prishtinë do të fillojnë çdo ditë nga data 24 qershor 2024, ndërsa Prishtinë – Geneva – Prishtinë nga data 3 korrik, çdo të mërkurë, të premte dhe të diel.

GP Aviation dhe Prishtina Ticket vazhdojnë përkushtimin e tyre për të shtuar destinacione të reja nga Prishtina drejt vendeve ku jetojnë dhe veprojnë shqiptarët me profesionalizëm dhe kosto të arsyeshme.

Nga Prishtina me GP AVIATION dhe Prishtina Ticket do të mund të udhëtoni çdo ditë drejt Basel dhe Zurich ndërsa 3 herë në javë drejt Geneva.

16 destinacione direkt nga Prishtina

GP Aviation dhe Prishtina Ticket realizojnë me sukses fluturime nga Prishtina për Basel, Zürich, Geneva, Stuttgart, München, Düsseldorg, Hannover, Münster Osnabrück, Nürnberg, Berlin, Memmingen, Hamburg, Ljubljana, Halmstad, Växjö, Luxemburg dhe anasjelltas.

Si ta rezervoni biletën tuaj?

Biletat mund ti rezervoni online duke hapur faqen www.prishtinaticket.net, ku mund të caktoni kohën e saktë të udhëtimit tuaj me çmime ekonomike. Në çmim të biletës përfshihen FALAS rezervim i ulëses, check in, bagazh dore dhe bagazh deri në 20 kg.

Por, biletën tuaj mund ta rezervoni edhe duke kontaktuar shërbimin për klientë çdo ditë duke filluar nga ora 08:00 deri 23:00, në numrat e telefonit:

🇱🇺  +35220334188

🇩🇪 +49 7621 9165 313

🇨🇭 +41 61 510 06 86

🇽🇰 +383 49 200 286

🇸🇪 +46 470 580 944

🇸🇮 +386 47 774 141

Mënyra e pagesës së biletës tuaj përfundohet lehtësisht nëpërmjet: Mastercard, Visa, Klarna Sofortüberweisung, Apple Pay, Google Pay, Twint, PostFinance ose E Finance.

Të gjitha destinacionet:

 • Basel – Prishtinë
 • Zürich – Prishtinë
 • Geneva – Prishtinë
 • Stuttgart – Prishtinë
 • München – Prishtinë
 • Düsseldorf – Prishtinë
 • Hannover – Prishtinë
 • Münster Osnabrück -Prishtinë
 • Nürnberg – Prishtinë
 • Berlin Brandenburg – Prishtinë
 • Memmingen – Prishtinë
 • Hamburg- Prishtinë
 • Ljubljana – Prishtinë
 • Halmstad-Prishtinë
 • Växjö-Prishtinë
 • Luxemburg-Prishtinë

Kontaktet në Facebook dhe Instagram.

Udhëtoni sigurtë me NE sepse Prishtina Ticket është anëtare e Swiss Travel Security, të gjithë pasagjerët janë të siguruar për rezervimet e tyre.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
Vrasjee
Rrahja mes familjarëve në Shtime përfundon me fatalitet, vdes njëri nga anëtarët
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube