Gazeta10

Prishtinë, vrasje në tentativë, i dyshuari në arrati

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të vrasjes në tentativë në Prishtinë, raporton Gazeta10.

Viktima mashkull ka njoftuar se është shtënë me armë zjarri në drejtim të tij.

I dyshuari për sulm është larguar në drejtim të panjohur me veturë pasi paraprakisht ka gjuajtur në drejtim të viktimës.

Viktima nuk ka pësuar lëndime.

I dyshuari gjendet në arrati teksa është bastisur shtëpia e tij ku nuk është gjetur ndonjë gjë e dyshimtë.

Këtu keni komunikatën e plotë:

“Vrasje e rëndë në tentativë&Armëmbajtje pa leje

Rr.Hasan Prishtina, Obiliq, 15.08.2022-15:58.

Viktima mashkull kosovar ka raportuar se është shtënë me armë zjarri në drejtim të tij nga i dyshuari mashkull kosovar i cili nga vendi i ngjarjes është larguar me veturë në drejtim të panjohur. Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar gjashtë (6) gëzhoja. Viktima nuk ka pësuar lëndime. Me urdhër të gjyqtarit është kontrolluar shtëpia e të dyshuarit por nuk është gjetur asgjë e dyshimtë. I dyshuari gjendet në arrati, rasti është duke u hetuar”, thuhet në komunikatën e Policisë së Kosovës. / Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë