Gazeta10

Publikohet lista me top 10 klubet më të vlefshme në botë – Man United në vendin e dytë

Forbes e ka renditur klubet më të vlefshëm në botë, ndërsa befasia është se në top 10-she nuk është asnjë klub italian.

Real Madridi ruajti vendin e parë në listë, duke kapur vlerën e 6.6 miliardë dollarë.

Gjiganti spanjoll kryesoi renditjen për të tretin vit radhazi dhe për të tetën herë në 11 vitet e fundit.

Forbes vlerësoi ‘performancën e pakrahasueshme’ të Los Blancos në fushë, e cila përfshin klubin që ka fituar katër nga tetë Ligat e Kampionëve të fundit dhe dy tituj të La Ligës në tri sezone.

Manchester United pasohet nga Barcelona, ​​Liverpool dhe Manchester City.

Çuditërisht Tottenhami renditet i teti mbi Arsenalin me një vlerësim prej 3.2 miliardë dollarësh. 

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur