Gazeta10

“Qeveria shkojke në Dragodan, tash shkon Dragodani në qeveri” – shpërthen Blerim Gashi

“Qeveria shkojke në Dragodan, tash shkon Dragodani në qeveri”, kështu ka shpërthyer komentatori politik Blerim Gashi në emisionin “Politiko” në Knal10, duke iu referuar qeverive të kaluara që sipas tij, i kanë dëgjuar ambasadat e huaja për çdo gjë.

Gashi ka thënë se tash Qeveria po vendos sipas interesave të vendit, duke mos iu bindur për çdo gjë ambasadave të huaja, duke përfshirë edhe ata amerikane.

Të njëjtës linjë me Gashin nuk ka qenë komentatorët Fidan Rama e Haalil Matoshi.

Rama ka thënë se Kurti tash nuk po ftohet nga ambasada amerikane, andaj edhe nuk shkon në Dragodan. /GAZETA10/

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët