Gazeta10

Qytetari i goditur nga vërshimet: Jetoj me social, s’kam kah me ja majtë

Lutje e kërkesa pafund kanë drejtuar ndaj institucioneve komunale e qendrore, qytetarët e prekur nga vërshimet e fundit në Kosovë.

Një prej tyre, në një prononcim për Politiko në Kanal10, ka treguar nën emocione, se si uji ua ka përmbytur shtëpinë, duke e bërë atë të pabanueshme për familjarët, shkruan Gazeta10.

“Na ka marrë uji. Jemi skamnorë. Jetojmë me social. I kisha apelu komunës e Qeverisë me na bërë qare pas vërshimeve. Fëmijët e bashkëshortën i kam dërguar te motra. Shtëpia është e pabanuar. I lus të më ndihmojnë. Kisha pas një apel për komunën e Qeverinë, me na bërë qare se kështu s’mund të jetojmë”, tha nën emocione qytetari nga Mitrovica./Gazeta10

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova