Gazeta10

Qytetari për dëmet në Mitrovicë: Llom janë krejt, vërshimet na morën në qafë

Banorët e komunitetit rom në Mitrovicë, ishin ndër më të prekurit në këtë komunë nga përmbytjet e së enjtes.

Duke folur për Prime Time, njëri prej tyre ka treguar përballjen me vërshimet si dhe strehimin në një shkollë bashkë me familjen e tij.

Ai tha se shtëpia e tij ku qëndronte bashkë me familjen janë shkatërruar tërsisht nga vërshimet.

Dëmet sipas tij, janë të mëdha.

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova