Gazeta10

Rama: 1 shtatori nuk do të ndodhë 

Fidan Rama – komentator politik sonte në “Politiko me Kushtrim Sadikun”, ka thënë se pas deklarimeve të Kurtit dhe Vuçiq në rrjetet sociale pas takimeve, vendimi për dokumentet nuk do të ndodhë. 

Koordinimi mes komunikatës dhe Instagramit dëshmon që të njëjtit janë të gatshëm të vazhdojnë të diskutojnë, dhe kjo më bën të vlerësoj që 1 shtatori nuk do të ndodhë, ose do të ketë marrëveshje, ose do të ketë shtyrje deri tek një përafrim i përbashkët që kjo të ecë si duhet”, ka deklaruar Rama. 

Sot në Bruksel janë takuar Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Pas këtij takimi, për media nuk është deklaruar asnjëri nga liderët. Teksa, konferencë për medie ka dhënë Shefi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell, i cili ka thënë se nuk do të dorëzohen deri të gjendet një zgjidhje./Gazeta10   

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë