Gazeta10

Rama: Do të ishte befasi nëse do të arrihej ndonjë marrëveshje sot

Në lidhje direkte nga Brukseli, gazetari Fidan Rama tha që dialogu po vjen duke u ashpërsuar dhe të dy palët po akuzojnë njëra-tjetrën.

Ai tutje tha që Kurti ka refuzuar potencialisht që të shtyjë përpara një çështje të asociacionit sipas marrëveshjes bazë kurse nga ana tjetër Vuçiq ka nguruar të lëviz në implementim të marrëveshjeve tjera për shkak të ngecjes së asociacionit.

Rama tutje tha që këto pozicione e kanë sjellur dialogun në një kahje tjetër dhe sot pa dyshim flasim për takime të rënda sepse në realitet ato nuk po sjellin asgjë.

“Do të ishte befasi nëse do të arrihej diçka në këtë takim”, tha Rama.

 Ai tha që nuk pret që Kurti të flet me Vuçiqin për çështjet teknike në lidhje me zgjedhjet në veri./Gazeta10/

.

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri