Gazeta10

Rangers futet seriozisht në garë për transferimin e Albion Rrahmanit

Albion Rrahmani në afati kalimtar veror pritet të ndërrojë ambient.

Forma shumë e mirë e Rrahmanit me Rapidin në sezonin që lamë pas kanë rënë në sy të shumë skuadrave evropiane të cilat e duan transferimin e tij.

E ardhmja e sulmuesit të Kosovës mund të jetë në Skoci, me skuadrën e Rangers që është shumë e interesuar për transferimin e tij.

Sulmuesi nga Podujeva realizoi 17 gola dhe kontriboi me pesë asistime në 26 ndeshje të luajtura në sezonin e tij të parë në Rumani.

Rangers kanë filluar bisedimet me menaxherin e Rrahmanit dhe një marrëveshje finale mund të arrihet në ditët në vazhdim.

Rapidi i Bukureshtit kërkon të paktën tetë milionë euro për ta lënë të lirë sulmuesin e Kosovës.

23-vjeçari erdhi te Rapidi në verën e vitit të kaluar nga Ballkani dhe ka kontratë me klubin rumun deri në qershor të vitit 2026.

Përveç Rangers, situatën e Rrahmanit janë duke e monitoruar edhe shumë skuadra të tjera si Aston Villa, Benfica, Ferencvaros, Napoli dhe Dinamo Zagreb.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube