Gazeta10

Real Madridi dhe Frankfurti luftojnë për trofeun e Superkupës së Europës

Kampioni i Ligës së Kampionëve, Real Madridi dhe kampioni i Europa Ligës, Eintracht Frankfurti sonte do të përballen në kuadër të Superkupës evropiane.

Kampionët e dy kompeticioneve më të rëndësishme evropiane, sonte do të ndeshen në stadiumin Olimpik të Helsinsikit.

Real Madridi ediconin e kaluar arriti që ta fitoj Ligën e Kampionëve për herë të 14-të në histori të klubit.

Eintracht Frankfurti kishte një rrugëtimin fantastik në Europa Ligë dhe e fitoi këtë kompeticionin për herë të dytë në histori.

Kjo përballje starton me fillim nga ora 21:00. /Gazeta10/

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit