Gazeta10

Hoti për reduktimet: Nuk iu kemi borxh të na kthejnë me dekada prap

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Kosova nuk i ka borgj askujt ta kthejnë atë me dekada prapa, raporton Gazeta10.

Hoti ka thënë se është duke i përcjellur me shqetësim zhvillimet e fundit teksa udhëheqjen e ka konsideruar si të papërgjegjshme.

Ai ka thënë se për ta mbuluar këtë paaftësi po hapen tema të tjera që na kthejnë në debatin e para Lufës së Dytë Botërore.

Këtu keni statusin e plotë:

“Po i përcjell me shqetësim zhvillimet e javëve të fundit. Është e papërgjegjshme të udhëhiqet vendi në këtë mënyrë. Nuk iu kemi borxh të na kthejnë me dekada prapa.
Fatkeqësisht, me reduktimet e energjisë po kthehet situata e viteve të para pas luftës çlirimtare 1998-1999. Ndërkaq, për ta mbuluar këtë keqmenaxhim po e hapin temën e shamive në shkolla, duke kthyer debatin e viteve të para pas Luftës së Dytë Botërore”, ka shkruar Hoti në llogarinë e tij në Facebook.

Përndryshe, KEDS ka njoftuar mbrëmë vonë se sot do të fillojnë reduktimet 6:2 në gjithë territorin e Kosovës. / Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë