Gazeta10

Roy Keane: Haaland duket si një lojtar i Ligës së Dytë!

Legjenda e Manchester United, Roy Keane, ka kritikuar sulmuesin e Manchester Cityt, Erling Haaland për paraqitjen e tij kundër Arsenalit.

‘Citizens’ dhe Topçinjtë nuk arritën të shënojnë në ndeshjen më të pritur të xhiros së 30-të të Premier League, me Haaland që nuk tregoi asgjë, sipas Keane.

“Niveli i tij i përgjithshëm i lojës është shumë i dobët. Jo vetëm sot, mendoj se veprimet e tij, goditjet me kokë, çfarëdo qoftë, para portës ai është më i miri në botë, por loja e tij në përgjithësi është e dobët për një lojtar të tillë, ai duhet ta përmirësojë atë. Ai duket si një lojtar i Ligës 2, kështu e shoh unë. Loja e tij e përgjithshme duhet të përmirësohet dhe kjo do të ndodhë gjatë viteve të ardhshme”, tha Keane për Sky Sports.

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët