Gazeta10

‘Rrini në shtëpi, mos luani” – nëna Ferdonije kthehet 25 vjet pas në kohë

Ferdonije Çerkezi 25 vite më parë pati takimin e fundit me katër djemtë dhe bashkëshortin, të cilët forcat e regjimit gjenocidal të Serbisë, i rrëmbyen dhunshëm. Eshtrat e dy djemve janë gjetur, teksa pritja për zbardhjen e fatit të 2 djemve dhe bashkëshortit, ende nuk ka marrë fund.

Çerkezi në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadikun në Kanal10 ka rrëfyer ngjarjen e trishtë që ju ndodhi 25 vite më parë

“Sot 25 vjet në ora 11 hyn policia brenda në shtëpi na kontrolluan. I bënë zë Halimit..Halim, ai doli. Këtu kemi qenë 4 familje …Policia kanë qenë e Gjakovës e kanë njoft edhe Halimin edhe Skender Dulhasin”, ka thënë Çerkezi.

Ajo tutje rrëfen ngjarjen si ka rrjedhur atë natë

“Na kontrolluan edhe na tha rrini në shtëpi se askush nuk ju nguc vetëm refugjatë mos merrni. Kur u bë ora 3:30 përsëri erdhën na i morën letërnjoftimet na i dërguan në sekretariat na i mbajtën për dy orë. Bile atë ditë u kanë tu ra shi, kemi prit na i kanë kthyer letërnjoftimet. Ky Dragani na bëri mos u tutni se sonte unë duhet me nejt me juve se ka me bombardua NATO, kam me nejt me ju”, ka rrëfyer ajo. /GAZETA10/

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët