Gazeta10

Rrustem Thaqi emërohet kryetar i Komisionit për Kompensim të Viktimave të Krimit

Rrustem Thaqi është emëruar kryetar i Komisionit për Kompensim të Viktimave të Krimit.

Kjo ishte pikë e rendit të ditës në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës.

Ky propozim u bë nga zëvendësministri i Drejtësisë, Vigan Qorrolli./Gzeta10

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë