Gazeta10

Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq

Edhe sot, një ditë para takimit Kurti-Vuçiq, Kanal10 përmes një transmetimi special nga ekipi në krye me autorin e emisionit Politiko, figurë e spikatur e televizionit, Kushtrim Sadikun, po përcjell nga afër zhvillimet në Ohër.

Siç raporton gazetari Sadiku, janë bërë të gjitha përgatitjet për takimin e radhës Kurti-Vuçiq, i cili do të fillojë në nesër, në mesditë pasi që përfundojnë takimet e ndara të Kurtit dhe Vuçiq me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell dhe emisarin e BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak.

Sipas raportimit të Kanal10, Kryeministri Kurti do të mbërrijë sonte në Ohër, kurse Vuçiq me gjasë do të mbërrijë nesër, në mëngjes pasi sonte ka parlajmëruar një miting në Serbi.

Sadiku në lidhjen direkte në “Info10” ka deklaruar se një ditë para këtij takimi tonet mes palëve janë shtensionuar. /Gazeta10/

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)