Gazeta10

Sadiku sfidon Kryeministrin Kurti: A ka Asociacion?

Gazetari Kushtrim Sadiku ka sfiduar kryeministrin Albin Kurtin duke e pyetur se a do të ketë Asocacion të komunave me shumicë serbe.

Kurti është përgjigjur paksa i nervozuar se Asocacioni shkon në kuadër të pakos, nëse fillimiusht zbatohet marrëveshja bazike.

“Së pari marrëveshja bazike, aneksi i zbatimit, e mandej në kuadër të pakos… (Asocacioni)”, ka insistuar Kurti. /GAZETA10/

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej