Gazeta10

Sanduloviq: Në Serbi po provojnë të ma vrasin vajzën, i hodhën sheqer në rezervuarin e makinës

Politikani opozitar në Serbi, Nikola Sanduloviq ka tronditur opinionin me një njoftim që e ka bërë në platformën X.

Ai po thotë se dikush e ka vënë në shënjestër të atentatit vajzën e tij Klarën.

Sipas serbit të vetëm që ka dalë kundër Serbisë dhe ka vizituar varrezat e familjes Jashari muaj më parë, disa persona pa treguar se kush, kanë hedhur sheqer në rezervuarin e makinës së vajzës së tij.

Kjo sipas Sanduloviqit, për pak sa nuk shkaktoi shpërthim.

“Pas rrëmbimit tim dhe tentativës për vrasje, tashmë vajza ime Klara ishte shënjestër e një atentati!!!Ata hynë në makinën e saj dhe i hodhën sheqer në rezervuarin e saj, i cili bllokoi plotësisht motorin ndërsa ajo po e drejtonte dhe për pak sa nuk shkaktoi një shpërthim. Vetëm me qetësinë e saj arrin të shmangë një aksident gjatë vozitjes dhe të ndalojë në mënyrë të sigurt makinën. Makina ndodhet aktualisht në një qendër shërbimi të autorizuar ku motori është çmontuar plotësisht për të përcaktuar nëse sheqeri është derdhur në rezervuar. Regjimi kriminal në Serbi nuk heq dorë nga synimi për të më eliminuar fizikisht mua dhe vajzën time Klara. A do ta shikojë bota dhe komuniteti ndërkombëtar me qetësi dhe do ta lejojnë të ndodhë? A ka pasur një rast identik me opozitarin e vrarë Navalny?”, pyet ai.

Sanduloviq poshtë këtij njoftimi ka etiketuar dhe përmednur agjrenci të ndryshme informative boteërore duke kërkuar ndihmë.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë