Gazeta10

Selena Gomez tregon arsyen e shkëputjes nga Instagrami 

Aktorja njëherësh këngëtarja e njohur me famë botërore, Selena Gomez, në episodin e ri të podcast-it “Giving Back Generation”, tregoi se pse nuk po e përdorë rrjetin social Instagram. 

“Unë hoqa dorë nga Instagrami dhe telefoni, i japa qasje në to asistentes sime për arsye të shëndetit tim mendor. Sa herë dëshiroj të postoj diçka, gjithmonë i shkruaj asaj, dhe ajo bënë këtë, nuk e di as passwordin e llogarisë në Instagram”, ka thënë Gomez. 

Më tej, artistja inkurajoi të gjithë të bënin një pushim nga rrjetet sociale, qoftë edhe për pak ditë, sepse sipas saj është tejet e rëndësishme për shëndetin mendor. /Gazeta10 

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit