Gazeta10

Sheiku Jassim bin Hammad favorit për të blerë aksionet e Manchester United

Manchester United në fund të sezonit pritet të behën me pronarë të rinj.

“Djajtë e Kuq” tashmë janë vënë në shitjë në kompania “Glazers” dhe pronarët e rinj pritet të jenë në Lindja e Mesme.

Sipas raportimeve të fundit nga mediat angleze, Sheiku Jassim bin Hamad al-Thani është favorit për të blerë aksionet e skaudrës angleze.

Sheiku nga Katari raportohet se ka nisur bisedimet me përfaqësuesit e kompanisë “Glazers” dhe shumë shpejtë pritet të marrë në pronësi Unitedin.

Bin Hamad pritet që ta paguajë rreth 5 miliard euro për blerjen e Manchester Unitedit.

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë