Gazeta10

Shkëlqeu me gol dhe asist ndaj Salernitanas, Nedim Bajrami në 11-shen më të mirë në Serie A

Nedim Bajrami u rikthye protagonist me Sassuolon në kampionat. Mesfuhsori i kombëtares ishte një nga më të mirët në fushën e lojës ndaj Salernitanas.

25-vjeçari shkëlqeu me gol dhe asist për të tijtë, por për fatin e tij të keq Sassuolo do të merrte vetëm 1 pikë, pasi do të ndalej në barazim 2-2. Bajrami asistoi në mënyrë perfekte për Lauriente në minutën e 37-të për t’i dhënë kështu avantazhit ekipit të tij.

Ndërkohë do të “çante” rrjetën në minutën e 44-të, ku një supergol do të dyfishontë shifrat për Sassuolon dhe për të çuar skuadrën në avantazh rtë dyfishtë në pushim.  Në pjesën e dytë do të barazohej rezultati, por kjo nuk zbeh aspak paraqitjen spektakolare të shqiptarit, i cili nga “Sofascore” është zgjedhur në formacionin më të mirë të javës në Serie A. Gjithashtu është vlerësuar me notën 8.5.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë