Gazeta10

Shpëtohen drejtuesit e dy automjeteve pas shembjes së urës në NorvegjiDrejtuesit e dy automjeteve janë shpëtuar pasi një urë u shemb në ujë në jug të Norvegjisë, raporton BBC News, transmeton Gazeta10.

Një makinë hyri në lumë, por kamioni i përfshirë mbeti në urë në një pjesë që ishte ngritur nga uji.

Ura gati 150 metra e gjatë (500 këmbë e gjatë) u hap në vitin 2012 dhe ishte kontrolluar në vitin 2021.

Administrata Norvegjeze e Rrugëve Publike tha se donte një hetim të pavarur për kolapsin. /Gazeta10


NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë