Gazeta10

Shqipëria sonte kërkon tre pikët ndaj Polonisë për të vazhduar ëndrrën për Euro 2024

Është dita e Kombëtares së Shqipërisë, ku rikthehet në fushë për ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian ‘Euro 2024’.

Kuqezinjtë në Tiranë presin Poloninë me fillim nga ora 20:45 në një sfidë që konsiderohet më e rëndësishmja deri më tani për fatin e Shqipërisë.

Pas katër ndeshjeve të zhvilluara deri më tani, Shqipëria ka grumbulluar shtatë pikë dhe zë vendin e dytë në grup, një më pak se Republika Çeke si lider dhe një më shumë se Polonia në vendin e tretë.

Fitorja do të thotë shumë për Shqipërinë, pasi do të bënin një hap gjigant drejt kalimit të grupit dhe shkuarjes në Euro 2024.

Megjithatë as barazimi nuk do të ishte keq, pasi do të mbanin nën vete polakët të cilët për të shpresuar për Euro 2024 iu nevojiten vetëm tre pikë në ‘Air Albania’.

Atmosfera pritet të jetë e jashtëzakonshme në Tiranë, pasi janë shitur tanimë të gjitha biletat dhe interesimi ka qenë jashtëzakonisht i madh për këtë sfidë që është më e rëndësishmja e Shqipërisë në shtatë vitet e fundit.

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri