Gazeta10

Shuhet zjarri në IML, nuk raportohet për të lënduar

Një zjarr i madh ka përfshirë disa zyre të Institutit të Mjekësisë Ligjore mëngjesin e sotëm.

Zëvendës komandanti i zjarrfikësve, Abdusamed Shkodra, ka deklaruar për media se në momentin e pranimit të lajmit, ekipi i zjarrfikësve ka dalë në terren dhe ka lokalizuar zjarrin.

Shkodra para gazetarëve tha se ka dëme materiale, porse fatmirësisht nuk ka të lënduar.

“Sot rreth orës 07:54 Brigada e Zjarrfikësve të Prishtinës ka pranuar lajm nga stafi i Institutit të Mjekësisë Ligjore ka pranuar lajmin se është duke u dhezur objekti i IML-së. Ekipi i zjarrfikësve menjëherë ka dalë më vendin e ngjarjes, kanë intervenuar për një kohë shumë të shpejtë kanë lokalizuar zjarrin. Edhe në këto momente është duke vazhduar në fikjen e zjarrit, çdo gjë është nën kontroll, nuk ka diçka rrezik. Fatmirësisht nuk ka pas të lënduar, momentin që janë ardhë zjarrfikësit këtu, stafi që kanë qenë këtu veç janë dalë jashtë. Ka dëme materiale, është e përfshirë një zyre e ndarë në dysh, ka materiale, dokumente të zyrës, punës. Sa kemi informatë është zyra e drejtorit, informata të sakta nuk kemi as ne”, ka deklaruar ai para mediave. /Gazeta10/

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
alba-vukaj-69555
Del fotoja, kështu dukej Alba e BBVK2 para ndërhyrjeve estetike (FOTO)
vesa
Pas largimit nga 'BBVK', nuk do të besoni ku ka përfunduar Vesa
shirit164552007116764536751680899576
Ky është 29 vjeçari që dyshohet se vrau mbrëmë babanë e gruas së tij