Gazeta10

Situata në veri, policia po ruan objektet komunale

Pas një dite me zhvillime dramatike në veri, ky kryetarët e 3 komunave veriore, Zveçan, Zubin-Potok dhe Leposaviq filluan punën e tyre në objektet komunale, tani situata është e qetë, raporton Gazeta10.

Nga pamjet e siguruara nga redaksia e gazetës10 shihen prania e policëve duke u kujdesur për objektin e komunës së Zveçanit. Situatë e njejtë është edhe në komunat tjera, Zubin-Potok dhe Leposaviq.

Për situatën në veri ashpër reaguan shtetet e QUINT-it të cilat kërkuan nga Qeveria e Kosovës që të koordinojnë veprimet me faktorin nderkombëtar për të ruajtur paqen dhe stabilitetin në vend.

Kanal10 dhe Gazeta10 gjatë gjithë ditës raportuan nga veriu dhe zhvillimet dramatike që ngjanë sot atje. /Gazeta10/

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij