Gazeta10

Skandaloze, në Konferencën e Sigurisë në Moskë edhe Dodik e Vulin (Video)

Në Konferencën Ndërkombëtare të Sigurisë që po mban aktualisht Moska zyrtare raportohet se po marrin pjesë edhe liderë të vendeve të rajonit.

I pranishëm është edhe Presidenti i Republikës Sërpska, Millorad Dodik i cili në fjalën e tij deklaroi se populli serb është viktimë e hegjemonisë së perëndimit, transmeton Gazeta10.

Por, ajo që po shihet si skandal është edhe prezenca e shefit të Agjencisë së Intelegjencës serbe, Aleksandar Vulin.

Sipas hulumtueses ukrainase, Ivana Stradner lidhur me këtë perëndimi duhet ta pranojë atë që po ndodhë në Serbi.

“Nëse kjo është e vërtetë dhe nëse Vulin është vërtetë atje, atëherë shpresoj se Perëndimi më në fund duhet të pranojë atë që po ndodh në Serbi.”, ka shkruar mes tjerash Stradner.

Dodik javë më parë ka paralajmëruar shkëputjen e Republikës Sërpska dhe bashkimin me Serbinë./Gazeta10

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij