Gazeta10

Sot mjaft ngrohtë, temperaturat deri në 29 gradë

Mot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë parashihet për ditën e enjtë, me temperatura maksimale deri në 28C e 29C. O

Orëve të mëngjesit përgjatë ultësirave priten kushte për mjegullinë. Minimalet zbresin në 12C e 14C. Frynë erë e lehtë dhe mesatare veriore 3-7m/s, njofton Prishtina Weather.

Temperaturat më të larta parashihen duke shkuar nga fundjava, me temperatura maksimale edhe deri në 33C e 35C.

Do të mbretëroj mot më i qëndrueshëm, me më shumë intervale me diell. Përreth viseve malore, në fundjavë, orëve të pasdites më vonë, nuk duhet përjashtuar mundësinë për zhvillime të rrebesheve të izoluara dhe bubullima.

Këto rrebeshe mund të depërtojnë edhe në pjesë tjera të vendit. Minimalet shënojnë rritje gjithashtu deri në 18C, e në disa pjesë të vendit edhe mund të regjistrohen netë tropike, kur temperaturat minimale nuk zbresin nën 20C.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube