Gazeta10

Sot në Prishtinë mbahet Forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë

Nën organizimin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani sot në Prishtinë do të mbahet Forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë.

Organizimi do të filloj sot nga ora 10:00 dhe do të zgjas deri më datën 16 prill.

Sipas të dhënave zyrtare, të ftuar janë figura publike nga vende të ndryshme të botës.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë