Gazeta10

Spalletti zbulon gjendjen e Barellës: Nuk e kam ndarë mendjen për listën finale

Italia do të shkojë në Gjermani pa emra si Acerbi e Scalvini, të cilët u dëmtuan së fundi, teksa në dyshim është edhe mesfushori i Interit, Nicolo Barella, i cili mungoi në miqësoren ndaj Turqisë për shkak të një problemi fizik.

Trajneri Luciano Spalletti qetësoi tifozët italianë, duke dhënë garanci për Barellën, teksa zbuloi edhe më shumë detaje për gjendjen e tij fizike.

“Unë u besoj mjekëve dhe ata janë të sigurt që Barella do të rikuperohet për të qenë gati që në ndeshjen e parë të Europianit. Është shumë i rëndësishëm për ne, pasi luan prej disa vitesh titullar, por duhet të shohim ditë pas dite ecurinë e rikuperimit”, u shpreh Spalletti.

Trajneri italian ka në dispozicion 29 futbollistë dhe tre prej tyre do të duhet t’i kthejë në shtëpi më 9 qershor, kur të dorëzojë listën përfundimtare në UEFA, por në konferencën për shtyp nuk ka dhënë orientime mbi ata që nuk do t’ia dalin të shkojnë në Gjermani.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë