Gazeta10

Spanja në finale, eleminon Francës

Sonte është mësuar edhe finalisti i parë i “EURO 2024”.

Në finalen e Berlinit do të shkelë Spanja, e cila triumfoi ndaj Francës me shifrat 2-1.

Fillimisht, në ndeshje shënoi Franca përmes Kolo Muanit në minutëne 9-të të ndeshjes.

Për Spanjën dhe për të barazuar ishte aty Yamal që shënoi supergol.

Për golin e dytë të “Stuhisë së Kuqe” dhe për epilogun e takimit u përkujdes Olmo në minutëne 25-të.

Pjesa e dytë pati raste nga të dy anët por jo edhe për të rrezikuar portat respektive.

Kështu, Spanja është në rrugë të mirë për trofeun e tretë në “EURO”, duke pritur në finale fituesin e ndeshjes Angli – Holandë.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?