Gazeta10

Stormzy – artisti i radhës që performon në Sunny Hill Festival

Rep-artisti i njohur britanik, Stormzy, është artisti i radhës do të performojë në Sunny Hill Festival – ediconin e Tiranës.

Kjo është bërë e ditur nga ekipi i festivalit nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook, transmeton Gazeta10.

Sunny Hill i uron mirë se ardhje legjendës STORMZY. Një nga figurat më frymëzuese të Britanisë do të performojë në skenën tonë, e që do të shndërrohet në një spektakël”, thuhet në njoftim.

“Sunny Hill Festival” – edicioni në Tiranë do të mbahet më datat 26, 27 dhe 28 gusht. Artistët që deri më tani janë konfirmuar se do të performojnë janë: Action Bronson, Dafina Zeqiri, Dren Abazi, Tanani dhe Elgit Doda./Gazeta10  

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë