Gazeta10

Suharekë, raportohet një rast i rëndë social

Në emisionin “Mëngjesi me Arben Ahmetin” në Kanal10 është raportuar për një rast të rënd social në Suharekë, njofton Gazeta10.

Një qytetare që nuk ka dashur të identifikohet e ka lajmëruar këtë rast për familjen e saj. Ajo ka thënë se ka dy fëmijë e burrin të papunë dhe se ka kërkuar ndihmë tek Kryqi i Kuq dhe në Qendrën Sociale në Suharekë por që nuk ka marrë mbështetje.

“Jam nga Komuna e Suharekës. E kam një hall. I kam dy vajza njërën 10 vjet, njerën 2 vjet, burrin e kam të papunë qe 10 vjet. Kam qenë tek sociali në Suharekë dhe nuk më pranun. Kam qenë tek Kryqi i Kuq, kurgjo prej Kryqit të Kuq nuk kam as ndihma, as me hangër as me pi”, ka thënë ajo ndër të tjera. / Gazeta10

Këtu mund ta ndiqni emisionini:

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit