Gazeta10

Sulmohet me thikë përderisa po fliste në skenë autori Salman Rushdie 

Shkrimtari Salman Rushdie sot është sulmuar me thikë nga një person i panjohur në New York. 

Sipas raportimit të BBC, sulmi ka ndodhur përderisa ai po fliste në një ngjarje të Institutit Chautauqua, transmeton Gazeta10.  

Aktualisht nuk dihet gjendja e shëndetësore e tij.

Rushdie prej vitesh ka marrë kërcënime me vdekje për shkak se shkroi “Vargjet Satanike”./Gazeta10  

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur