Gazeta10

“Ta pimë bashkë kafen në veri”, Kërstiq e fton Kurtin e Bislimin për vizitë

Gazetari serb nga veriu Branislav Kërstiq nga studio e PolitikosKanal10 e ka ftuar publikisht kryeministrin Albin Kurti dhe zëvendësin e tij Besnik Bislimin të pijnë kafe sëbashku në veri të vendit, transmeton Gazeta10.

“Bislimi dhe Kurti e dijnë gjuhën serbe shumë mirë. Unë i pres të dy të hënën e ardhshme me kalu urën së bashku. Edhe në veri shkojmë në këmbë sëbashku, shkojmë në kafene pijmë kafe. Mund të ketë urrejtje verbale, por jam i sigurtë që askush nuk e atakon kryeministrin e as zëvendësin e tij.”, tha Kërstiq.

Gazetari nga veriu tha se as Kurti e as Bislimi duhet t’i vizitojnë qytetarët e asaj pjese të vendit në këmbë, e jo me njerëz të armatosur.

“Për ata e kemi AKI, forcat ndëkrombëtare, EULEX. Kanë kohë boll katër ditë me matë situatën por jo me njerëz të armatosur, në këmbë. Ti je kryeministër o bac, hadje mirësedhe të qytetarët e tu. Më duket se kabineti i Kurti është i interesuar vetëm për territorin në veri, jo për serbët atje.”, deklaroi tutje Kërstiq në Politiko./Gazeta10

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij