Gazeta10

Tre krerët institucional të Kosovës në ceremoninë e festimit të pavarësisë në Vlorë

Tre krerët institucional të Kosovës po marrin pjesë në ceremoninë e festimit të 110 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë në Vlorë.

Presidentja, Vjosa Osmani, kryeministri, Albin Kurti, krye parlamentari, Glauk Konjufca, krahas homologëve të tyre në Shqipëri vendosën kuroran lulesh pranë varrit të Ismail Qemalit.

Derisa u bë ngritja e flamurit kombëtar, liderët parakaluan nën shoqërinë e gardës ceremoniale në Shqipëri.

Shqipëria sot feston Ditën e Pavarësisë dhe të Flamurit./Gazeta10.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?