Gazeta10

Tri pyetjet e Kërstiq për vrasësin e Ivanoviqit: Si iku nga Kosova?

Gazetari serb Bratislav Kërstiq, i ftuar në emisionin Politiko të Kanal 10, ka parashtruar disa pyetje të cilat sipas tij do duheshin bërë kur flitet për tri arratisjet e të burogosurve në vend nga qendrat korrektuese.

Për gazeatrin Kërstiq ishte e “çuditshme” ikja nga vendi përmes veriut të Mitrovicës kur forcat policore janë të shumfishuara atje.

“Vendimi për tre të akuzuarit ëhstë i marrë nga gjykata pa praninë e të pandehurve, tash pyetja ime është Pse gjykata e ka marr atë vendim është pikpyetje. Si ka mundur i akuzuari të dij vendimin parpakrakisht edhe ajo është pikpyetje, si ai dola nga Kosova nga veriu i vendit ku e kemi shtetin policor, tre mijë policë në baza ditore e ai ishte në arrest shtëpiak? A është shembull për prokurorët në raste tjera dhe e kam një pyetjet tjetër, a është nisur hetim i brendshëm, brenda institucioneve , brenda policisë?”, deklaroi Kërstiq./Gazeta10


NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur