Gazeta10

U lëndua mbrëmë ndaj Turqisë, kaq pritet të mungojë Lewa në EURO-n 2024

 Një goditje të madhe mori Polonia mbrëmë pasi u lëndua lojtari kryesor Robert Lewandowski.


Lewa, pësoi një çarje të muskulit në ndeshjen e mbrëmshmë ndaj Turqisë, dhe pritet të humbasë ndeshjen e parë ndaj Holandës që do të luhet në stadiumin “Volksparkstadion” në Hamburg.

Nga kampi polak, thuhet se do të bëjnë të pamundurën që ai të luajë në ndeshjen e dytë ndaj Kombëtares së Austrisë.

Kujtojmë edhe një herë se Polonia, bën pjesë në grupin D me Holandën, Francën dhe Austrinë.

NË FOKUS

arlind-gashi1
Rast i rëndë: U godit nga vetura në parkingun e një pompe, zbardhen detaje të reja për vdekjen e Arlind Gashit
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Vrasjee
Rrahja mes familjarëve në Shtime përfundon me fatalitet, vdes njëri nga anëtarët
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare