Gazeta10

Ujërat e zeza përzihen me ujin e pijes në fshatin Pasjak të Novobërdës

Në emisionin “Mëngjesi me Arben Ahmetin” përmes një lidhje direkte me gazetaren Saranda Alshiqi është raportuar se në fshatin Pasjak të komunës së Novobërdës rrjeti i kanalizimit është përzier me burimin e ujit të pijes.

Sipas banorëve që nga tetori i vitit të kaluar kur është shtruar rruga këtu ka një gypë i rrjetit të kanalizimit është dëmtuar.

“Gjendja është e tmerrshme veq mos me dal fëmija në rrugë, disa familjeve uji i ka hyrë edhe në shtëpi, kjo gjendje ështyë nga viti i kaluar, ne jemi ankuar edhe në komunë, nga komuna kanë ardh vetëm njëherë por që nuk është gjendur zgjidhja”, tha banori.

Më poshtë mund të ndiqni emisionin:

NË FOKUS

albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
kurti-3
Kurti zgjohet me reagim për veriun - U dërgon mesazhe ndërkombëtarëve dhe serbëve në veri
kerstiq veriu
Gazetari serb nga veriu: Rezistenca e serbëve vdiq sot, mjaftuan disa policë e shok-bomba
346132544_251573380886211_2478339792372512310_n
Pamje dramatike nga rrahja në aeroport (VIDEO)
IMG_6871-1024x700-1
Gruaja kosovare që u vra nga burri në Zvicër, la pas vetes 4 fëmijë
kerstiq veriu
Lëndohet gazetari serb, Branislav Kërstiq, goditet me mjete të forta në Zveçan
p06-191004-314
“Katër fëmijë i kam lënë pa bukë”: Këshilltari i shkarkuar i Konjufcës ankohet për kredin 76 mijë euro
maxresdefault (1)
"Më mirë lexo çfarë thotë pjesa tjetër e botës" - Vazhdon përplasja e ashpër e Von Cramonit me Bashën