Gazeta10

Vëllau i dëshmorëve Fazliu: Bastisja u krye me urdhër të Gjykatës Speciale

Vëllau i dëshmorëve Fahri Fazliu ka folur për bastisjet që u bënë në shtëpinë e familjarëve të dëshmorëve.

Fazliu ka konfirmuar se këto bastisje u kryen me urdhër të Gjykatës Speciale

I pyetur për arsyen e bastisjeve, vëllau i dëshmorëve tha se i sekuestruan telefonin e laptopin ani pse sipas tij nuk ishte e nevojshme një gjë e tillë.

“Telefoni im personal nuk patën nevojë me marr. Nuk kanë marrë në pyetje, nuk kanë pyet. Thanë se kemi urdhër nga GjykataSpeciale për të kontrolluar banesën. Nxorrën një dokument, që Gjykata Speciale ka urdhër për kontrollë në banesë”, tha Fazliu.

Fazliu shtoj se nuk kanë dyshime për arsyen e ktyre bastisjeve dhe se gjatë kontrollit, çdo gjë ishte korrekte.

“Nuk paralajmëruan asgjë, sjellja e tyre ka qenë korrekte, të gjitha dokumentat që i kanë marrë librat që i kanë paluar  i kanë të kthyer prapë në vendin që kanë qenë” Nuk e dijmë motivin e kësaj bastije” ka thënë ai.

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri