Gazeta10

Vjosa Osmani takohet me liderët e Ballkanit Perëndimor, Vuçiq s’shihet aty

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar në Shkup me homoogun e saj nga Maqedonia e Veriut, Stevo Pendarovski.

Në shkup pritet të zhvillohet takimi Brdo -Brione, mes presidentëve të shteteve të rajonit, ku po merr pjesë edhe Osmani.

or, nga fotografitë e publikuara nga Osmani nuk shihet presidenti serb, Aleksandër Vuçiq. Pjesëmarrja e tij është e diskutueshme.

Për këtë takim pos vendeve të Ballkanit Perëndimor, marrin pjesë edhe Kroacia dhe Sllovenia, Osmani ka thënë se mezi nuk pret që të diskutojë për hapat e përbashkët në tejkalimin e sfidave të përbashkëta.
”Mezi pres të diskutojmë hapat e përbashkët për të kapërcyer sfidat e përbashkëta, përpjekjet për prosperitet në rajon dhe ecjen 🇽🇰 përpara në rrugën e tij euroatlantike”, ka shkruar ajo në Twitter.

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri