Gazeta10

Vlora Çitaku kërkon të shkarkohet për skandalet ambasadori Martin Berishaj

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku e ka mirëpritur kallëzimin penal të Agjencisë Anti-Korrupsion ndaj ambasadorit të Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj për mos deklarim të pasurisë.

“Kallëzimi penal i agjencionit anti korrpucion ndaj Martin Berishajt është i mirëpritur. Megjithatë, ky kallëzim trajton vetëm deklarimin e rrejshëm të pasurisë.  Ne ende nuk kemi përgjigje në disa pyetje fundamentale: Ku janë dhënë 600.000 euro? Si është pajisur Berishaj me shtetësi brenda ditës? Si i ka kaluar Berishaj filtrat e verifikimit nga AKI? Shkarkimi i vonuar tashmë do të duhej të ishte vetëm hapi i pare” ka shkruar ajo.

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë