Gazeta10

Vuçiq: Është arritur një lloj marrëveshje

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka folur pas takimit maratonik në Ohër me kryeministrin Kurti.

Vuçiq ka thënë se kanë arritur një lloj marrëveshje, por ka shtuar se ai as sot nuk ka nënshkruar asgjë.

Sipas tij, në kuadër të këtij dakordimi do të formohet një grup monitorues i procesit përgjatë 30 ditëve në vazhdim, shkruan Gazeta10.

“Në këtë kuadër të zbatimit të marrëvshjes , pres që BE tya vendos këtë plan sit ë rëndësishëm. Përfshir këtu edhe Asociaciacionin e komunave serbe. Jam i lumtur që plan ii zbatimit tani duhet të zbatohet. E di që pala shqiptare do të thotë se nuk është nënshkruar asgjë, por kjo s’do të thotë asgjë. Kjo për shkak se plani implementues duhet të zbatohet. Nga kjo marrëvshje varet edhe rrugëtimi ynë evropian. Kemi patur një diskutim konstruktiv me Kurtin. Një grup monitories do ta formojmë në kuadër të 30 ditëve në vazhdim”, tha Vuçiq/Gazeta10

LAJMI NE PERDITESIM…

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit